Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Heves esőzéssel és erős széllökésekkel érkezett meg hétfőn a Fülöp-szigetek északi partvidékére a Megi névre keresztelt, pusztító erejű tájfun, amely óriási sárlavinát sodorhat az érintett területekre.
A hatóságok már vasárnap előkészületeket tettek a veszélyeztetett területek lakosságának biztonságos helyre menekítésére - közölték helyi katasztrófavédelmi illetékesek. Hírek szerint több mint ezer embert már kitelepítettek.
A Megi tájfun az idén a térségben tomboló eddigi tíz trópusi szélvihar legerősebbike. Középpontjában a széllökések ereje elérheti akár a 260 kilométer/óra sebességet.
Az előrejelzések szerint Cagayan tartomány partvidékén vonul végig a vihar, s a nyomában fellépő heves esőzések várhatóan hatalmas sárlavinákat zúdítanak a lakott területekre. A helyi kormányzó szerint akár a rizsültetvények 60 százalékát is elpusztíthatja a tájfun a tartományban.
Annak elkerülésére, hogy a Megi - amelyet a szakemberek szupertájfunnak neveznek - lehetőleg ne tegyen kárt emberéletekben, mozgósították a hadsereg tartalékosait is, és önkéntes védőalakulatokat állítottak fel. A Manila mellett Fülöp-szigeteki katonákkal gyakorlatozó amerikai csapatok pedig hat Chinooks típusú helikoptert bocsátottak a katasztrófavédelmi hatóságok rendelkezésére. A mentőhajók menetkész állapotban várják a tájfun támadását.
A környező tengeren dolgozó halászokat és a térségbe látogató turistákat felszólították arra, hogy hagyják el a Megi tombolásának várható útvonalát.
Az előrejelzések szerint a Megi miután végigsöpör a Fülöp-szigetek északi részén, Kína déli térsége felé vesz az irányt. Ezért már az ottani hatóságok is megkezdték a felkészülést a fogadására.
Júliusban a Conson tájfun csaknem negyven ember halálát okozta a Fülöp-szigeteken, majd ez a trópusi szélvihar is Kínában folytatta pusztítását.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.