Szerdán megkövezhetik a házasságtöréssel vádolt iráni nőt

Szerdán végezhetik ki a házasságtörésért megkövezésre ítélt iráni nőt, Szakine Mohammadi-Astianit - mondta a megkövezés elleni nemzetközi bizottság kedden.

  • MTI MTI
Szerdán megkövezhetik a házasságtöréssel vádolt iráni nőt

Három nappal korábban kaptuk ezt az információt - tudatta Mina Ahadi, a németországi székhelyű szervezet elnöke és szóvivője egy bíróság levelére hivatkozva, amelyet annak a tabrizi börtönnek küldtek, ahol Mohammadi-Astiani raboskodik.

Az iráni asszonyt 2006-ban ítélték halálra. Férje meggyilkolásában való bűnrészességért akasztást kapott, házasságtörésért pedig megkövezést. Az első büntetést fellebbezés után végül 10 év börtönre enyhítették. 

A nemzetközi közösség nagy felzúdulással fogadta az ügyet, és több fórumon követelték Mohammadi-Astiani szabadon engedését. Irán ennek hatására felfüggesztette a büntetés végrehajtását, hozzátéve, hogy az ítélet továbbra is érvényben van.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?