Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Vasárnap, nem sokkal délután fél 6 után elindult Líbiából az a repülőgép, amely az ott rekedt magyar állampolgárokat hozza haza - tudta meg az MTI helyszíni tudósítója Ferihegyen.
A repülőgépen összesen körülbelül 80-an utaznak, ebből 25-en magyarok, a többiek uniós - leginkább közép-európai - állampolgárok. (Szombaton a cseh külügyi szóvivő, Vít Kolár bejelentette, hogy a cseh diplomatákat magyar segítséggel evakuálják a líbiai fővárosból.)
A gép 17:35-kor szállt fel, és várhatóan este 8 és negyed 9 között érkezik Ferihegyre - mondák el az MTI-nek a Belügyminisztérium, a Miniszterelnökség, a Terrorelhárító Központ, a Malév és a Repülőtéri Biztonsági Szolgálat munkatársai Ferihegyen.
Az utasokat a tervek szerint Martonyi János külügyminiszter és Hende Csaba honvédelmi miniszter fogadja. Az MTI a hazaszállítást szervezők egyik illetékesétől korábban úgy értesült, a magyarok a repülőtéren nem találkoznak a családjukkal, mert busszal egyből a Terrorelhárítási Központ épületébe szállítják őket, ahol hivatalosan is beléptetik őket az országba. A hazaérkezők csak ezután találkozhatnak hozzátartozóikkal.
Pintér Sándor belügyminiszter csütörtökön azt mondta: tudomása szerint mintegy 50-60 magyar állampolgár tartózkodik Líbiában, értük Magyarország repülőgépet küld. Hangsúlyozta, hogy eddig egyiküknek sem esett bántódása. A Líbiában rekedt magyarok kimentését célzó mentőakció irányítását Szijjártó Péter, a kormányfő szóvivőjének szombati közlése szerint a Terrorelhárítási Központ vette át.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.