A 20-as éveikben járó újságírók többek között olyan tekintélyes amerikai lapoknak küldtek tudósításokat az arab országból, mint a The Wall Street Journal, a Time magazin, a Los Angeles Times vagy a The Washington Post. Elmondásuk szerint hétfő reggel a jemeni biztonsági erők fegyveresei rontottak be Szanaa óvárosában bérelt lakásukba, és magukkal vitték őket a bevándorlási hivatalba. Ott közölték velük, hogy kiutasítják őket. Elvették tőlük a mobiltelefonjaikat és az útlevelüket, majd fegyveresek visszakísérték őket a lakásba, és megvárták, amíg összepakolnak.
Az egyik újságíró elmondta néhány órával később, már a dohai repülőtérről, Katarból, hogy mind a négyen írtak a tüntetőkkel szembeni rendőrségi erőszakról. Noha a jemeni kormány lényegében leállította újságíróvízumok kiadását, az újságíró azt mondta, mind a négyüknek volt akkreditációja. A jemeni hatóságok arra hivatkoztak, hogy a kiutasított nyugatiak csak diákvízummal rendelkeztek, vagyis nem volt joguk újságíróként dolgozni Jemenben.
A koldusszegény arab országban január végén kezdődtek tüntetések a tunéziai és az egyiptomi rendszerellenes megmozdulások hatására. A tiltakozó megmozdulásokat kísérő erőszak - a biztonsági erők durva fellépése és az elnök hívei és a tüntetők közötti összecsapások - eddig legkevesebb 40 halálos áldozatot követeltek.