Kína zárolná a "terroristák" vagyonát

Terroristák és terrorszervezetek számláinak és vagyonának befagyasztásáról, zárolásáról szóló törvénytervezetet nyújtottak be vitára a kínai törvényhozáshoz - jelentette a Hszinhua hírügynökség hétfőn.

  • MTI MTI
Kína zárolná a

A hatósági intézkedésre azt követően kerül majd sor, hogy a közbiztonsági szervek nyilvánosságra hozzák az érintett szervezetek, vagy személyek nevét, névsorát - áll a dokumentumban, amely megállapítja: a pénzintézeteknek és más érintett intézményeknek azonnal végre kell majd hajtaniuk a zárolást és arról jelenteniük kell az illetékes kormányzati szervezeteknek.

Hogy milyen módon döntik el, hogy kiket, illetve mely szervezeteket minősítenek terroristának, arról az államtanács, vagyis a kínai kormány fog dönteni. A zárolás rendjét pedig a kormányhoz tartozó, a pénzmosás elleni eljárást lefolytató hivatalok, valamint a közbiztonsági és nemzetbiztonsági illetékesek határozzák majd meg.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.