Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Levonult az árhullám Bangkokban, a pusztító víz alól pedig személygépkocsik kerültek elő a Honda bangkoki gyárában.
Július óta sújtotta az árvíz Thaiföldet. Az ország jelentős része víz alatt állt, százak haltak meg és százezernél is többen kényszerültek otthonaik elhagyására. A monszunesők miatti árvizek odáig vezettek, hogy több nagyüzem is felfüggesztette tevékenységét, közöttük volt a Toyota és a Honda is. Thaiföldön utoljára 1942-ben végzett ekkora pusztítást a víz - olvasható a hirado.hu honlapján.
A Honda korábban közölte, hogy a felére csökkentik a termelést az amerikai és a kanadai gyárakban, mert a thaiföldi áradások alkatrészhiányt okoztak. A thaiföldi kormány arról tárgyalt, hogy az árvíz miatt a GDP 14 százalékára (13 milliárd dollárra) módosítják a költségvetési hiány mértékét az október 1-jén kezdődött pénzügyi évben. A kereskedelmi miniszter javasolta, hogy a kormány vegye fontolóra 3,3 milliárd dollár kölcsön felvételét. Ebből a pénzből finanszíroznák az újjáépítést.
A hazai össztermék (GDP) 4,1 százalékáról 2,6 százalékra módosította a 2011-es gazdasági növekedési várakozásokat a thaiföldi jegybank, de a központi bank kormányzóhelyettese szerint további csökkentés várható.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.