Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A parlamenti választásokon legjobban szereplő Szabadság és Igazságosság Pártja, a Muzulmán Testvériség egyiptomi iszlamista szervezet politikai formációja jelölheti az alsóház elnökét - állapodott meg hat parlamenti párt a testvériség vezetője, Mohamed Morszi hétfői bejelentése szerint.
Morszi kairói sajtóértekezletén elmondta, hogy a Szabadság és Igazságosság a párt főtitkárát, Szaad al-Katatnit jelöli a házelnöki tisztségre. Az észak-afrikai arab országnak ezzel először lesz iszlamista alsóházi elnöke.
A pártok megállapodása értelmében a házelnök két helyettesét a testvériségnél sokkal radikálisabb iszlamista an-Núr párt, illetve a liberális Vafd párt adhatja majd, amelyek a testvériség politikai formációja mögött végeztek az alsóházi választásokon. A hétfőn bejelentett megállapodáshoz a három említett párt mellett még két további liberális és egy iszlamista párt csatlakozott.
Az új törvényhozásnak egyelőre csak az alsóházát választották meg - azt sem véglegesen -, a felsőház megválasztása január 29-én kezdődik. Az új parlament legfontosabb feladata egy 100 tagú bizottság megválasztása lesz, amelynek új alkotmányt kell kidolgoznia. Június vége előtt elnökválasztást terveznek.
Egyiptomot ideiglenesen a hadsereg kormányozza azóta, hogy példátlan tömegtüntetések hatására tavaly februárban távozni kényszerült a hatalomból az országot több mint három évtizede irányító Hoszni Mubarak elnök. A hadsereg azt ígéri, az elnökválasztás után visszaadja a civilek kezébe a hatalmat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.