Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Közös fegyverfejlesztésről kötött megállapodást Japán Nagy-Britanniával, az első országgal az Egyesült Államokon kívül - jelentették be kedden Tokióban a brit miniszterelnök látogatása alkalmával.
Japán mindeddig kizárólag az Egyesült Államokkal működött együtt fegyverek, így a rakétavédelmi rendszerek kifejlesztésében hosszú távú szövetségük keretében, de tavaly év végén enyhítettek a korlátozásokon, és lehetővé vált más partnerek belépése az együttműködésbe.
Noda Josihiko japán és David Cameron brit kormányfő kutatási, fejlesztési és gyártási megállapodást kötött. Legalább egy olyan programot akarnak beindítani, amely "hozzájárul a két ország biztonságához és békés szándékaihoz" - hangoztatták, de ennél konkrétabb terveket nem közöltek.
Előirányoztak viszont közös hadgyakorlatokat, és felszólították Észak-Koreát, hogy mondjon le nukleáris és rakétaprogramjáról. Phenjan nagy feszültséget keltett azzal a tervével, hogy műhold felbocsátásnak álcázva nagy hatótávolságú rakétával hajt végre kísérletet a napokban.
Japán kormányzati források azzal érvelnek a fegyverkiviteli szabályok enyhítése mellett, hogy az ország így nagyobb szerepet vállalhat a béke fenntartásában és a nemzetközi humanitárius akciókban, valamint lépéseket tehet a kalózkodás és a terrorizmus ellen.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.