Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Tovább tart a hegymászók vesszőfutása a világ legmagasabb hegycsúcsán, a Mount Everesten: újabb haláleset történt, ezúttal egy német sportember veszett oda.
A Der Spiegel című lap internetes kiadásának értesülését a német külügyminisztérium is megerősítette. A lap szerint egy túraszervező cég expedícióvezetőjéről van szó, de a hegymászó személyazonosságát és életkorát nem hozták nyilvánosságra.
A hírek szerint a vezető a csúcsról való ereszkedés közben eltörte a lábát, és a baleset helyszínén meghalt – 8610 méteres magasságon.
Az elmúlt hét végén négy másik hegymászó is odaveszett, köztük volt egy másik német, egy 61 éves orvos is. A héten egy cseh hegymászó haláláról is érkeztek jelentések.
A világ legmagasabb - 8848, más mérések szerint 8850 méteres - hegycsúcsán a legtöbb haláleset oka a magashegyi betegség. A hegymászók kifáradnak, mire felérnek a csúcsra, a visszaútra alig marad erejük. A rendkívüli hideg és az oxigénhiány miatt az úgynevezett halálzónában - nyolcezer méter felett - lehetetlenség 48 óránál tovább életben maradni.
A nepáli kormány szerint idén különösen kockázatos a mászás a heves viharok és az erős havazás miatt. A hegymászók számára hagyományosan a május jelenti a főszezont.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.