Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Nagy erejű robbanás történt szerdán Damaszkuszban az ENSZ-megfigyelők szállodájánál, nem messze a hadsereg főparancsnokságától; a detonációban, amelynek elkövetését a felkelők vállalták, három ember megsebesült. A világszervezet megfigyelői közül senki sem sérült meg.
Az állami televízió jelentése szerint a szálloda mögötti parkolóban elhelyezett pokolgép felrobbantott egy üzemanyag-szállító tartálykocsit. A közelben álló autók kiégtek, a környező épületek homlokzata megrongálódott, a szíriai főváros fölött pedig sűrű fekete füst gomolygott. A biztonsági erők körbezárták a Damaszkusz központjában lévő helyszínt.
A Szabad Szíriai Hadsereg (SZSZH) elnevezésű szervezet közlése szerint támadásuk a hadsereg közelben lévő főparancsnoksága ellen irányult. Maher el-Nuaimi, az SZSZH-parancsnokság koordinációs irodájának vezetője szerint a támadást "szakértőik úgy tervezték meg, hogy a robbanás a hadsereg és a (kormánypárti Sabiha-milícia vezetőinek reggeli találkozója idején történjen, amikor az aznapi damaszkuszi hadműveletekről döntenek".
Fejszál Mekdad külügyminiszter-helyettes a tévében azt mondta, hogy az ENSZ-megfigyelők közül senki nem sebesült meg. A tisztségviselő "Szíria imázsát romboló" bűncselekménynek nevezte a támadást.
Kilenc nappal korábban a felkelők a szíriai állami rádió és televízió damaszkuszi központi épületében követtek el hasonló robbantást, de sem a tévének, sem a rádiónak nem kellett megszakítania adását.
Július 18-án a lázadók a nemzetbiztonsági hivatal damaszkuszi épületében hajtottak végre pokolgépes merényletet, megölve a rezsim három magas rangú biztonsági vezetőjét, köztük Aszef Saukat katonai hírszerzőfőnököt, Bassár el-Aszad elnök sógorát. Ez a merénylet volt a legsúlyosabb csapás a damaszkuszi vezetésre az Aszad-rezsim elleni felkelés 2011 márciusi kezdete óta.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.