Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Több mint hetven ember halt meg hétfőn az Irak különböző városaiban elkövetett robbantásos merényletekben és a fegyveres összecsapásokban.
Bagdadban a reggeli órákban legalább húsz ember vesztette életét gépkocsiban elhelyezett pokolgépek felrobbanása miatt. Reggel összesen nyolc robbantást hajtottak végre a főváros síita többségű negyedeiben. Napközben újabb merényletről érkezett hír, az ugyancsak gépkocsiba rejtett pokolgép tizenkét polgári lakos életét oltotta ki, húsz ember megsebesült. A főváros északi részén délután újabb pokolgép robbant, e merényletet Iránból érkezett síita zarándokok ellen szervezték, nyolc ember vesztette életét.
A déli - főleg síiták által lakott - Bászrában tizenegy személy esett áldozatul két hasonló merényletnek. Az egyik pokolgép egy forgalmas piac és zsúfolt éttermek közelében, a másik pedig egy buszvégállomás mellett lépett működésbe.
Az ország keleti részén lévő - az al-Kaida egykori fellegvárának számító - el-Anbár tartományban huszonnégy rendőr halt meg a kormányellenes fegyveresekkel kialakult tűzharcban. Az egyik eset előzménye az volt, hogy szombaton a tartomány székhelyén, Ramádiban fegyveresek tőrbe csaltak, majd elraboltak tíz szunnita - a síita hatalommal együttműködő - rendőrt. Hétfőre virradóra a hadsereg és a rendőrség által közösen létrehozott kommandós egység megpróbálta kiszabadítani a túszokat, de a hadművelet sikertelen volt, és tizenkét rendőr holtan maradt a tűzharc helyszínén, négyen pedig megsebesültek.
Ugyanebben a tartományban, Hadita városban hétfőn ismeretlen fegyveresek két különböző helyen támadtak meg rendőrőrsöket, tizenkét rendőrt öltek meg.
Az elmúlt napok sorozatos merényleteire válaszul Núri al-Máliki síita miniszterelnök új biztonsági stratégiát hirdetett, amely jelentős személycseréket irányoz elő a biztonságért felelős apparátusban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.