Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az orosz államfő és az Ingusföldi Köztársaság elnökének fotójával fényképezkedett a világ legmagasabb hegycsúcsán egy kaukázusi köztársaságból származó hegymászónő.
Lejla Albogacsijeva az első ingusföldi nő, aki feljutott a 8848 (egyes számítások szerint 8850) méter magas Csomolungmára (Mount Everest) de a májusi már a második csúcsdöntés volt a hegymászó életében. Első alkalommal tavaly jutott fel a "világ tetejére".
A sportolót, aki 1998-ban kezdte a hegymászást, vasárnap Junisz-bek Jevkurov, az észak-kaukázusi köztársaság elnöke köszöntötte szülőföldjén és megköszönte hazafias tettét - olvasható az Oroszországhoz tartozó terület elnöki hivatalának honlapján.
Lejla Albogacsijeva a Szovjetszkij Szport nevű orosz sportlap munkatársának elmondta, hogy öt fényképpel jutott fel a Csomolungmára, de hármat kiragadott a kezéből az erős szél. "Csak Vlagyimir Putyin és Junisz-bek Jevkurov maradt, akiknek a tiszteletére ajánlottam fel ezt a csúcsmászást" - magyarázta a hegymászónő, aki nem árulta el, kiknek a fényképét sodorta el a szél.
Az ingusföldi hegymászó a nehezebb, Nepál felőli oldalról közelítette meg a Himalája hegység és a Föld legmagasabb csúcsát. 2012-ben Tibet felől mászott. Lejla Albogacsijeva a világ tetején mindössze 35 percet töltött, és ez idő alatt Vlagyimir Putyin orosz államfő és Junisz-bek Jevkorov ingusföldi elnök fotójával, valamint a 2014-es szocsi téli olimpia jelképével fényképezkedett.
A lenta.ru orosz híroldal emlékeztetett arra, hogy tavaly Észak-Oszétiában egy alpinista csoport felvitte magával az orosz elnök négyszer hat méteres arcképét a Kaukázus egy névtelen, 4150 méter magas csúcsára. Az eseményt Vlagyimir Putyin 60. születésnapjára időzítették, de a hegycsúcsot azóta sem nevezték el az orosz politikusról.
Kirgizisztánban, a Tien-san hegységben már van egy Putyin-csúcs, amely 4446 méter magas.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.