Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Irán elleni szankciók kiterjesztését sürgette több tagállam az ENSZ Biztonsági Tanácsában hétfőn, mivel egy szakértői jelentés szerint Teherán megsértette a korábbi büntetőintézkedéseket azzal, hogy tavaly júliusban ballisztikus rakétákat lőtt fel.
A BT-ben mindazonáltal nem alakult ki teljes támogatás a még év elején készült jelentés mellett, így azt nem is hozták nyilvánosságra. Nevük mellőzését kérő diplomaták szerint a többi között Oroszország és Kína szólalt fel a következtetések támogatása ellen.
A Reuters hírügynökség kommentárjában úgy vélte, hogy a vonakodó országok nem kívánnak további lépéseket tenni az új iráni elnök augusztus elejére tervezett beiktatása előtt.
Szót emeltek a szankciók ügyében illetékes ENSZ-bizottságban az ellen is, hogy Irán a szíriai rezsimnek és az azt támogató egyes csoportoknak (például a libanoni síita Hezbollah szervezetnek) fegyvereket szállít, csakúgy, mint egyes jemeni lázadóknak. A felszólalók (elsősorban nyugati országok) emiatt is határozott reagálást kértek a világszervezet illetékes testületeitől.
Az ENSZ BT már négy alkalommal szabott ki szankciókat Irán ellen, elsősorban az ország atomprogramjával kapcsolatos aggodalmak miatt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.