Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Silvio Berlusconi szenátusi mandátumának szerdai visszavonásával véget ért egy húszéves politikai korszak – értékelte az olasz sajtó csütörtökön a volt kormányfő kizárását a parlamentből.
"Mindannyian jobban örültünk volna egy másfajta, kevésbé keserű befejezésnek, magunk, a nemzet méltósága, valamint a külföld felé mutatott kép miatt is" – írta Stefano Folli az Il Sole 24 Ore című pénzügyi napilap hasábjain.
"Nem kérdés, hogy a tegnapi nappal véget ért egy húszéves időszak, amelynek főhőse, jóban és rosszban, éppen az a férfi volt, akit a szenátus tegnap kizárt tagjai közül" – tette hozzá Folli.
A Corriere della Sera című lap szerint a kizárás "megerősíti az olasz átkot, amely lehetetlenné teszi, hogy traumák és gyűlölködés nélkül záruljon egy politikai korszak". Az újság ezzel Bettino Craxi, tunéziai száműzetésben meghalt szocialista miniszterelnök távozására céloz.
"Berlusconi számos ellenfele felelős ezért a végért, de persze súlyos felelősség nehezedik az exkormányfő vállára is" – tette hozzá a Corriere della Sera.
Ezzel szemben a La Repubblica című baloldali napilap üdvözölte a tényt, hogy "végeredményben még a leghatalmasabb olasz politikusok sem bújhatnak ki a jogállam demokratikus szabályai alól, és a törvény mindenkire egyaránt vonatkozik".
A La Stampa című újság ezzel szemben azt hangsúlyozta, hogy Berlusconi kizárása nem feltétlenül jelenti politikai karrierjének végét. "Ugyanakkor kizárása a parlamentből olyan kellemetlen helyzetbe hozza a politikust, hogy ha nem is ez jelenti a véget számára, akkor is egyértelműen egy gyors hanyatlás kezdetét" – összegezte a lap.
Berlusconi kizárását egy új törvény tette lehetővé, amelynek célja a politikai élet megtisztítása. A jogszabály meghatározza, hogy minden, jogerősen több mint két év börtönbüntetésre ítélt törvényhozót ki kell zárni a parlamentből.
A 77 éves Silvio Berlusconit a Mediaset-ügyben adócsalás miatt négy évre ítélték, de ebből hármat elengedtek egy korábbi amnesztiatörvény értelmében. Olaszország egyik legmeghatározóbb politikusa emellett a következő hat évben nem indulhat választásokon.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.