Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Végstádiumban lévő bélrákos brit fiú gyűjtött rekordösszegű adományt egy közhasznú szervezetnek. A 19 éves Stephen Sutton azt írta weboldalán vasárnap, hogy több mint 2,7 millió fontot, vagyis körülbelül egymilliárd forintot kapott a fiatalok rákbetegsége ellen harcoló Teenage Cancer Trust.
Stephen negyvenhat utolsó kívánsága közül az egyik az volt, hogy 10 ezer fontot (3,8 millió forint) gyűjtsön össze az alapítványnak. Ezt már régen túlszárnyalta.
Jobb tüdeje azonban felmondta a szolgálatot, ezért attól tartott, hogy nem érheti meg az egymillió fontos (376 millió forint) álomhatárt. Szerencsére ezt már szerdán sikerült átlépni a JustGiving online adománygyűjtő portálon, amelyen ez az eddigi legnagyobb összeg.
A fiú 15 éves volt, amikor bélrákkal diagnosztizálták. A műtétek ellenére a daganat megállíthatatlanul terjedt tovább, végül orvosai gyógyíthatatlannak nyilvánították Suttont.
A 46 kívánsága közül néhány másik is teljesült már: dobolhatott a Wembley Stadionban a Bajnokok Ligája 2013-as döntőjén 90 ezer néző előtt, vezetett quadot, ölelt elefántot és ugrott ejtőernyővel.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.