Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az orosz hírszerzés fokozta erőfeszítéseit Németországban arra vonatkozóan, hogy minél több információt szerezzen Berlin ukrán válsággal kapcsolatos politikájáról - mondta Hans-Georg Maassen, a német alkotmányvédelmi hivatal (BfV) elnöke az intézmény berlini szimpóziumán.
Az orosz ügynökök megváltoztatták felderítési stratégiájuk néhány súlypontját, és természetesen tudni akarják, hogyan áll Németország politikai szempontból az ukrán válsághoz és a Moszkvával szembeni szankciókhoz - mondta a BfV elnöke.
Maassen szerint az oroszokat az is roppantul érdekli, hogy milyen alternatív megoldásokat tart lehetségesnek Berlin az orosz földgázszállításokkal szemben.
A hivatal nem rendelkezik bizonyítékokkal arra vonatkozóan, hogy Moszkva az ukrajnai kérdésben megpróbálná befolyásolni a politikai döntéseket vagy a médiát Németországban. A balti államokból, Lengyelországból és Csehországból viszont érkeznek hasonló beszámolók - tette hozzá Maassen.
Ezekben az országokban a titkosszolgálatoknak az volt a benyomása, hogy Oroszország befolyásolni akarja a döntéshozókat vagy a közvéleményt. Itt arról van szó, hogy a Kreml az általa fontosnak tartott elképzeléseket és véleményeket bele is tudja ágyazni a köztudatba - magyarázta a BfV elnöke.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.