Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Határozottan elítélte és emberiség elleni bűncselekménynek minősítette az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet által Szíriában elkövetett "emberrablásokat, túszejtéseket és gyilkosságokat" csütörtökön az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa.
A határozat elítéli mindazokat a nem állami, fegyveres szervezeteket - külön megnevezve a korábban Iraki és Levantei Iszlám Állam (ILIÁ) nevű dzsihadista csoportot -, amelyek emberrablásokat, túszejtéseket, kínzásokat és gyilkosságokat követnek el, és hangsúlyozza, hogy az ilyen tettek emberiség elleni bűncselekménynek minősülnek.
A testület ugyancsak bírálta a polgárháború sújtotta Szíriában harcoló felek által elkövetett erőszakcselekményeket, és követelte, hogy a kormány és a vele szemben álló fegyveres csoportok bocsássák szabadon a fogvatartott szíriai és külföldi civileket.
A világszervezet elítélte a szíriai kormány börtöneiben elkövetett szexuális visszaéléseket, az önkényes letartóztatásokat, valamint a kormányerők által elfogott kiskorúak kínzását és a velük szembeni kegyetlen bánásmódot is.
Egy korábbi ENSZ-jelentésre hivatkozva mély aggodalmának adott hangot a testület azzal kapcsolatosan, hogy a szíriai hatóságok több alkalommal vegyi fegyvernek minősülő klórgázt vetettek be a közel-keleti ország területén.
A dokumentum végül leszögezte, hogy mindazoknak felelniük kell a tetteikért, akik semmibe veszik a nemzetközi humanitárius jogot és az emberi jogokat. Szíria elutasította a határozatot, amelyet "szelektívnek" és az "objektivitást nélkülöző iratnak" talált.
Az Egyesült Államok, Franciaország, Nagy-Britannia és Szaúd-Arábia által támogatott dokumentumot a tanács 32 igenlő szavazattal fogadta el 5 elutasító voks ellenében. A világszervezet adatai szerint a három éve dúló szíriai polgárháború eddig több mint 191 ezer halálos áldozatot szedett.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.