Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kellemetlenül érintheti Craig Mackinlay brit konzervatív képviselőjelöltet az a weboldal, ahol magyaroknak ígérnek Nagy-Britanniai munkát. A politikus korábban a bevándorlóellenes politikájáról ismert Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának képviselője volt ugyanis, életrajza szerint 2005 óta politizál a konzervatívoknál. Felesége magyar származású, a pár éve létrehozott Angolmelo.com miatt közleményben kényszerült most magyarázkodni.
Az 1967-es születésű Craig Mackinlay a kilencvenes évek első felében független képviselőként kezdett politizálni, majd 1993-tól 2005-ig az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) tagja volt, 1997-ben elnökhelyettesi posztot töltött ott be. 2005-ben lépett át a konzervatívokhoz.
1992 óta több általános választáson is ringbe szállt Nagy-Britanniában, de egyszer sem kapott mandátumot. Az 1999-es és a 2004-es európai parlamenti választáson is indult, ott sem járt sikerrel – derül ki a politikus Wikipedia-szócikkéből.
Most az Anglia délkeleti részében található Kent megye South Thanet választókerületének konzervatív párt képviselőjelöltje a májusi általános választásokon. Az itteni mandátum most is konzervatív kézben van 2010 óta.
Craig MacKinlay előző bázisa, az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP) kifejezetten bevándorlóellenes politikával kampányol. Vezetőjük, Nigel Farage többször kritizálta az ország vezetőit és az EU-t amiatt, hogy az uniós keleti bővítése után átmeneti korlátozás nélkül nyitották meg a kelet-európai, köztük a magyar munkások előtt a brit munkaerőpiacot.
Kellemetlen közjáték volt legutóbb Farage országjárásakor, amikor a politikus egy 62 éves, angolul nem beszélő magyar munkással találkozott egy essexi gyárban. A UKIP vezetője egy tévéműsorban azt mondta: szerinte a bevándorlási hullám tarthatatlanságát jelzi az, hogy hétpercenként kellene felépíteni egy-egy új családi házat Nagy-Britanniában, annyi betelepülő van.
Kati és Libby, a csoki színű labrador
Kissé összeférhetetlennek tűnik Craig MacKinlay UKIP-es múltjával valamint konzervatív nézeteivel az, hogy magyar származású feleségével éppen ők találtak ki weboldalt brit munkára vágyó magyaroknak.
Az Angolmelo.com most is elérhető, igaz, az oldalon nem sok minden van, és az ott olvasható tájékoztató szerint a 2009-es szezonra keresnek munkásokat, vagyis valószínű, hogy nem frissítik a portált.
Azt azért leírják a jelentkezőknek, hogy életkoruk alapján mennyi fizetésre számíthatnak kint, és az adatokat forintban is megadják. Az üzemeltetők mezőgazdasági és élelmiszer-ipari munkát ígérnek.
Craig MacKinley személyes weboldaláról kiderül, hogy Katinak hívják a feleségét, és gyógyszerészként dolgozik. Kutyájuk is van, egy csokoládé színű labrador, Libby.
A Kent Online szerint az Angolmelo.com-ot 2008-ban hozták létre, de sokáig alvó oldalként vegetált a neten. 2014 októberében élesztették fel, tartalmát azonban úgy tűnik, nem frissítették.
MacKinlay ennek ellenére magyarázkodni kényszerült miatta, miután politikai ellenfelei az orra alá dörgölték, hogy miközben szigorúbb határellenőrzését kampányol, éppen ő bátorított angliai munkavállalásra bevándorlókat.
„A feleségemmel közös ötletünk volt néhány éve az oldal, de sosem működött, magyar fordítása nem volt, és egy magyarnak sem segítettünk Nagy-Britanniába jönni” – állította. Azt is közölte, hogy aggódtak azokért, akiket hamis ígéretekkel csábítottak el Kelet-Európából, és kint aztán csak kizsákmányolták őket. Az ilyen visszaéléseket szerették volna megakadályozni azzal, hogy szervezett formában, legális úton segítenek magyaroknak szezonális munkát találni.
Szerinte a bevándorlás mértékét csökkenteni kell, ugyanakkor a tisztességes szándékkal érkező munkásokkal együtt kell működni.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.