Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A török elnök iszlamista pártja koalícióra kényszerül.
A kormányzó Igazság és Fejlődés Pártja (AKP) 41- 43 százalékkal győzött a mai törökországi parlamenti választásokon. A 2002 óta hatalmon lévő szervezet ezzel valószínűleg kevesebb, mint 270 mandátumot szerzett a Nagy Nemzetgyűlésben, ami azt jelenti, hogy nem lesz meg egyedül a többségük az 550 fős törvényhozásban.
A török parlamentbe ugyanis bejutott a radikális baloldali, kurdbarát Népi Demokratikus Párt (HDP) is. Így a második helyen végző balközép Köztársasági Néppárttal (CHP) és a szélsőjobboldali Nemzeti Cselekvés Pártjával(MHP) együtt négy szervezet alkotja majd a török parlamentet.
A legvalószínűbbnek az tűnik, hogy az AKP a Szürke Farkasok nevű terrorszervezet – amely a hetvenes, nyolcvanas években több száz gyilkosságot követett el – politikai szárnyaként funkcionáló MHP-t igyekszik megnyerni. Ám ha sikerül is tető alá hozni a koalíciót, akkor sem valószínű, hogy Erdogánnak így lehetősége lesz keresztülvinni az elnöki szerep alkotmányos megerősítését. Lehetőségként adódik még, hogy új választást írnak ki.
Érdekes egyébként a szavazatok területi eloszlása is. Keleten, a kurd vidékeken, értelemszerűen a HDP diadalmaskodott, míg Nyugat-Törökországban a CHP éert el jobb eredményt a többieknél.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.