Halálra ítélték az Iszlám Állam két francia tagját

Irakban halálra ítéltek további két francia állampolgárt vasárnap azért, mert az Iszlám Állam tagjai voltak.

  • MTI MTI
Halálra ítélték az Iszlám Állam két francia tagját

A 32 éves, marokkói származású Fodil Tahar Aouidatéval és a 28 éves, algériai származású Vianney Ouraghival kilencre emelkedett az Irakban terrorizmus miatt halálra ítélt francia állampolgárok száma. A kurdok vezette Szíriai Demokratikus Erők nevű katonai szövetség összesen 12, Szíriában letartóztatott francia állampolgárt adott át Iraknak januárban.

A Human Rights Watch nemzetközi jogvédő szervezet korábban bírálta a külföldi harcosok elleni iraki eljárásokat, és felhívta a figyelmet, hogy számos halálraítélt azt állította: kínzással csikarták ki belőlük vallomásukat.

Közben Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter szerint az elítélt franciák méltányos eljárásban részesültek. A tárcavezető értesülései szerint mintegy 400-450 francia állampolgár van még életben, aki csatlakozott a térségben az Iszlám Államhoz, és ők vagy fogságba estek, vagy menekülttáborokban élnek.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.