Megszavazta a Hongkongra vonatkozó nemzetbiztonsági törvényt a kínai Országos Népi Gyűlés állandó bizottsága, a jogszabály várhatóan július 1-jén lép hatályba.
A bizottság 162 tagja helyi idő szerint kedd reggel egyhangúlag fogadta el a javaslatot
Hongkongi demokráciapárti aktivisták és több külföldi kormányok is azt jelezte: a törvény gyakorlatilag felszámolná a terület autonómiáját.
Az amerikai kormány bejelentette, hogy a jogszabály miatt visszavonja a Hongkong számára biztosított különleges gazdasági és kereskedelmi előnyöket.