Tunéziában új kormányt nevezett ki Kaisz Szaíd államfő azt követően, hogy július 25-én felmentette az előző kabinetet.
Az ország történetében ugyan először bízták a kormányalakítást nőre, Nadzsla Buden Romdán akadémikusra, neki és a vele dolgozó minisztereknek azonban jelentősen csökkentették jogkörét az elnöki hatalomátvételt követően. Budent szeptember 29-én nevezték ki, több mint két hónappal azután, hogy az államfő július 25-én menesztette Hisem Mesisi kormányfőt.
A 63 éves Buden az eskütételen mondott beszédében kijelentette, hogy a korrupció elleni küzdelem lesz legfontosabb célja kormányának, amelynek vezetőjén kívül 25 tagja van. Az új kormány beiktatása egy nappal azután történt, hogy Tuniszban újabb tüntetés volt a Szaíd által bevezetett rendkívüli intézkedések ellen. A megmozduláson mintegy hatezren vettek részt a fővárosban.
Kaisz Szájed elnök különleges jogokkal ruházta fel saját magát Tunéziában, ahol az ország és az arab világ történetében először nőt nevezett ki a kormányfői tisztségre. Nazsla Buden Romdhan most kormányt alakít, hogy megpróbálja megoldani Tunézia égető gondjait, a munkanélküliséget és a korrupciót az arab tavasz mintaországában.
Két hónapnyi bizonytalanság után Szaíd szeptember 22-én rendeletet adott ki, amelyben hivatalosan is felfüggesztette az alkotmány több cikkelyét, és kivételes intézkedéseket vezetett be, amelyeket ideiglenesnek szánt, amíg a politikai reformok – többek között a 2014-es alkotmány módosítás – megvalósul. A társadalmi-gazdasági válság és a koronavírus-járvány okozta egészségügyi krízis közepette, továbbá a hónapok óta tartó politikai patthelyzet után Szaíd közvetlen veszélyre hivatkozva indokolta lépését, amelyet ellenfelei és a civil szervezetek államcsínyként ítéltek el.