Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Ötven halálos áldozata van Donyeck kormányzója szerint a város vasútállomását ért légicsapásnak – írja a The Guardian. A lap arról ír, hogy a támadásban legalább öt gyerek is életét veszítette. A New York Times értesülései szerint az ötven áldozat közül többen már a kórházban vesztették életüket. A támadásban a jelenlegi adatok szerint 98-an sérültek meg, köztük 16 gyerek.

Olekszander Honcsarenko, Kramatorszk polgármestere azt mondta, biztos abban, hogy az oroszok rakétája találta el az állomást, valamint abban is, hogy ukrán katonai célpont nem volt a közelben.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban Honcsarenko szavaival egybecsengően azt mondta, hogy nem voltak ukrán katonák az állomáson, amikor támadás érte.

Egyelőre nem világos, hogy a támadás célpontja a pályaudvar volt-e eredetileg, Oroszország pedig továbbra is tagadja, hogy felelős volna a rakétatámadásért. Állításuk szerint a Tocska-U típusú lövedéket csak az ukrán hadsereg használja.

Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról folyamatosan frissülő híradásunkban számolunk be:
Zelenszkij szerint Mariupolban minden utcában az van, mint Bucsában, Japán is szankciókat jelentett be - percről percre a háborúról
Az ukrán elnök szörnyű állapotokról számolt be Borodjankából, az EU után Japán is az Oroszországból származó szén importjának csökkentését jelentette be. Ausztrália elküldte az első három páncélozott járművet Ukrajnába, az Egyesült államok hajóépítő céget szankcionál. Kövesse velünk a háború eseményeit.