Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az észak-ukrajnai katonai erők lekötése lehet annak a fehéroroszországi hadgyakorlatnak a célja, amelyre a brit védelmi minisztérium hívta fel a figyelmet még szerdán. Közleményük szerint megfigyelték, hogy az ukrán határhoz közeli fehérorosz laktanyákból kivonultak a szárazföldi erők gyakorlatozni, azonban Ukrajnába észak felől egyelőre nem vonultak be újabb erők.
A védelmi minisztérium szerint Oroszország feltehetőleg meg fogja próbálni felfújni a gyakorlatok által Észak-Ukrajnára gyakorolt fenyegetés mértékét, hogy onnan az ukránok ne tudjanak újabb hadtesteket a Donbasz felé mozgatni.
UK MOD says Russia will likely use Belarusian exercises to tie down Ukrainian troops in the north. pic.twitter.com/ScC678dlKF
— OSINTtechnical (@Osinttechnical) May 5, 2022
Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról folyamatosan frissülő közvetítésünkben számolunk be:
Oroszország atomrakétákkal gyakorlatozott, akár hatszázan is meghallhattak a mariupoli színházban - percről percre az orosz-ukrán háborúról
Betörtek az orosz csapatok a mariupoli Azovsztal-acélgyár területére, azonban a városból még így is több száz embert sikerült kimenekíteni az ukrán elnök szerint. Élő közvetítésünk Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról, a háború 71. napján.