Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Oroszország hajlandó újra tárgyalóasztalhoz ülni Ukrajnával, hogy a békéről egyeztessenek – jelentette ki vasárnap Vlagyimir Megyinszkij (fenti képünkön) a Kreml ukrajnai főtárgyalója egy belorusz televíziónak adott interjúban a brit Guardian szerint.
Megyinszkij szerint a labda most az ukrán térfélen pattog, Kijevtől várják a kezdeményezést, szerinte
Oroszország sosem utasította vissza, hogy tárgyaljon.
A tanácsadó azt monta, hogy a tárgyalásokat az ukrán fél fagyasztotta be. A Guardian vasárnap arról is írt, hogy az ukránok semmiféle olyan tűzszüneti megállapodásba nem mennének bele, ami területi veszteséggel járna számukra.
A háború eseményeit alábbi hírfolyamunkban követheti:
Putyin komáját kérhetik az Azovsztal védőiért, 11 ezernél is több menekült érkezett szombaton - percről percre a háborúról
Kövesse itt az orosz-ukrán háború 88. napjának legfontosabb híreit! „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok hetek óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk. Az ukrán elnök három hónappal augusztus 22-ig meghosszabbította a hadiállapotot.