Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Amnesty International emberi jogi szervezet közzétette éves jelentését, amelyből az tűnik ki, hogy a világ népeit a hidegháború vége óta soha nem fenyegette a biztonság olyan mértékű hiánya, mint most. A jelentés elmarasztalólag szól a romákkal, illetve a menedékkérőkkel kapcsolatos magyar bánásmódról is.
George W. Bush szerdán írja alá az új törvényt az Egyesült Államok történetének harmadik legnagyobb adócsökkentéséről, jóllehet a korábbi vita során az amerikai elnök a kongresszus által elfogadott 350 milliárd dolláros kurtítást "kis semmiségnek" nevezte a saját eredeti, 726 milliárd dollár értékű javaslatához képest.
A rijádi öngyilkos merényletek újabb öt gyanúsítottját vették őrizetbe a szaúdi hatóságok; a Medina iszlám szent városban őrizetbe vettek között lehet a terrortámadások értelmi szerzője is. A május 12-i merényletekben a támadókkal együtt összesen 34-en vesztették életüket.
A kibővülő Európai Unióban segíteni kell az új tagországokat a kábítószerek elleni küzdelemben - hívta fel a figyelmet az Európai Kábítószer és Drogfüggő Megfigyelő Központ (EMCDDA), amely szerint ebben a régióban jelentős drogfogyasztási problémákkal kell szembenézni a jövőben.
Az Egyesült Államok nem engedi meg, hogy Irakból egy második Irán, azaz iszlám alapokra épülő állam váljék - jelentette ki Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter. A Fehér Ház elégtelennek nevezte azt, hogy Irán az al-Kaida feltételezett tagjainak letartóztatásával válaszol a terroristákkal való leszámolást sürgető amerikai követelésekre.
Két amerikai katona és két ismeretlen támadó vesztette életét, kilenc további katona pedig megsebesült kedden az iraki Fallúdzsa településnél egy tűzharcban, amelyben egy amerikai katonai helikopter is megrongálódott.
Az Európa jövőjével foglalkozó konventben készült új tervezet szerint az EU-nak több évre választott elnöke és külügyminisztere lenne, az Európai Bizottság kétszintűvé alakulna, a kül- és biztonságpolitikában pedig megmaradna a tagállamok vétójoga. A konvent küldöttei hétfőn és kedden több részletben kapták kézhez az immár teljes tervezetet, amelyet a gyűlés elnöksége a múlt héten szövegezett meg, Valéry Giscard d'Estaing elnök irányításával.
Az iraki háborúnak vége, a beavatkozás kérdésében egyet nem értő országok közötti feszültség azonban a politikai vezetők közeledése ellenére is csak nehezen oldódik. Németországnak és Franciaországnak a tengerentúlon, az Egyesült Államoknak és Nagy-Britanniának pedig Európában kell iparkodnia, ha vissza akarja szerezni korábbi pozícióit. Önnek megváltoztatta-e bizonyos országokról alkotott véleményét azok kormányának az iraki háborúban képviselt álláspontja?
Ariel Saron izraeli miniszterelnök bejelentette, hogy a kormány hajlandó kivonni a katonai erőket Ciszjordániából és a Gázai övezetből, mert komolyan gondolják, hogy a palesztinokkal békét kötnek. Ez pedig nem megy, ha fennmarad a megszállás.
Csehország nemzeti érdekeinek megsértésével vádolják Prágában Jan Kavan volt külügyminisztert, az ENSZ Közgyűlésének jelenlegi elnökét, mert minisztersége idején állítólag titkos dokumentumok tűntek el a tárca irattárából. Kavan a vádakat visszautasította, s azt állítja, hogy újabb lejárató kampány indult ellene.
A Fidesz szerint Magyarországnak egy szállító alakulattal indokolt részt vennie az iraki békefenntartásban, közölte hétfőn este Németh Zsolt, a párt frakciójának helyettes vezetője. Az MDF még nem foglalt állást a kérdésben. Az iraki rendezésben való magyar katonai részvételről szerdán tartanak négypárti egyeztetést. Hárs Gábor (MSZP), az Országgyűlés Külügyi Bizottságának alelnöke szerint jó esély van arra, hogy jövő hétfőn az Országgyűlés megszavazza a háromszáz fős magyar katonai alakulat Irakba küldését.
Erős, a Richter-skála szerinti 6,4-es erősségű fölrengés rázta meg Indonézia egyes szigeteit kedden; Japánban pedig a hétfői földrengést követően több mint kétszáz utórezgést regisztráltak.
A hetven nemzeti orvosi kamarát egyesítő Orvosok Világtársasága (AMM) erélyesen elítélte az orvosilag elősegített halált, az eutanáziát engedélyező belga és holland törvényt, illetve felszólította a két ország orvosait, hogy tartózkodjanak gyakorlásától. A belga orvosi kamara nemrégiben közzétett állásfoglalása szerint a törvényt - amely tiszteletben tartja az orvosok lelkiismereti szabadságát - nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Már ezen a héten visszatérhetnek Irakba a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) ellenőrei, hogy kivizsgálják az ország legnagyobb nukleáris központjában történt fosztogatásokról szóló jelentéseket.
Az iraki diktatúra összeomlásával a közel-keleti ország médiavilága is átrendeződött. Az egykoron kizárólag propagandacélokra használt sajtótermékek eltűntek a színről; a sajtószabadságot az iraki újságírók és közönségük egyelőre az amerikai kormány pénzén, Washington ellenőrzése alatt élvezik. Önnek mi erről a véleménye?
A szociáldemokraták (SPD) nyerték vasárnap a brémai tartományi választásokat, folytatva azt a hagyományt, hogy 1947 óta mindig az SPD a legerősebb párt Németország legkisebb tartományában.
Két rendőrt megsebesített hétfőre virradóra az isztambuli Állambiztonsági Bíróság parkolójában egy bomba robbanása. Törökországban a múlt héten két robbanás is történt: az egyiket vélhetőleg egy rosszul szigetelt gázpalack okozta egy isztambuli étteremben, a másikat pedig egy terrorista követte el a török fővárosban.
Öt év börtönre ítéltek vasárnap Algériában 18 embert, akiket a múlt szerdai Algír környéki, kétezernél is több halálos áldozatot követelő földrengés helyszínén fosztogatáson értek. Eközben - nem sokkal azután, hogy a hatóságok jelezték, már nem számítanak több túlélőre - a mentőosztagoknak vasárnap este sikerült két embert kiemelniük a romok alól.
Az izraeli kormány vasárnapi ülésén jóváhagyta a közel-keleti rendezést célzó nemzetközi útitervet. A döntést a javaslatot kidolgozó országok üdvözölték.