Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kedden több európai országban munkabeszüntetések voltak. Ausztriában és Franciaországban a szakszervezetek és a tüntetők kormányaik nyugdíjreform-tervezete ellen, Olaszországban az Alitalia légitársaság alkalmazottai a leépítések ellen, a keletnémet ipari munkások a rövidebb munkaidőért, míg Lengyelországban a bányász szakszervezet tagjai egyes szénbányák bezárása ellen tiltakoztak.
A teljes csecsenföldi kormányt, valamint a területi vezetőket is menesztette kedden Ahmad Kadirov, a köztársaság Moszkva-barát közigazgatásának vezetője. Egyben felkérte Anatolij Popov miniszterelnököt, hogy tegyen javaslatot az új kabinet összetételére.
A világ nyolc vezető hatalmának (G8) állam- és kormányfői az eviani értekezlet záróközleményében bizalmukat fejezték ki a világgazdasági növekedés beindulásának lehetősége iránt, indítványozták a közel-rendezési tárgyalások körének bővítését, egyesített erőfeszítésekre hívtak fel a szuverén és demokratikus Irak megteremtéséért, és közös fellépést sürgettek az iráni és észak-koreai nukleáris programban megtestesülő fenyegetéssel szemben. Jacques Chirac francia elnök, a találkozó házigazdája ugyanakkor megismételte korábbi álláspontját, miszerint az amerikaiak ENSZ-jóváhagyást nélkülöző iraki inváziója "törvénytelen és jogellenes" volt.
Biztosítania kell, hogy legyen egy összefüggő terület, amelyet a palesztinok otthonuknak nevezhetnek - jelentette ki George Bush amerikai elnök kedden, arab vezetőkkel tartott, alig félórás találkozója után. Bush szerdán újra találkozik a palesztin kormányfővel a jordániai Akabában; azon a találkozón jelen lesz Ariel Saron izraeli miniszterelnök is.
Az államilag szavatolt betegbiztosítók helyzete az idei év első három hónapjában tovább romlott Németországban: a betegbiztosító pénztárak hiánya az idei első negyedévben elérheti a 630 millió eurót.
Az al-Kaida vezérének, Oszama bin Ladennek tulajdonított levelet talált a szaúd-arábiai rendőrség a nemzetközi terrorszervezet egyik szombaton lelőtt feltételezett tagjánál - írta kedden az al-Vatan című szaúdi lap.
A NATO 19 tagországa, köztük Magyarország külügyminiszterei, két napon át üléseznek Madridban, hogy mérleget készítsenek a novemberi prágai csúcsértekezleten elfogadott, hosszú távú fejlesztési programok haladásáról.
Isztambulban öten megsebesültek, amikor egy kisbusz ellen robbantásos merényletet hajtottak végre. A buszon politikai ügyekkel is foglalkozó bírók és ügyészek utaztak.
A cseh kormány mellett működő, a kábítószerrel kapcsolatos hivatalos politikát egyeztető tanács enyhítene a könnyűdrogok fogyasztásának szigorításán. A kormánytanács álláspontja politikusok és szakértők körében egyaránt vitát váltott ki.
Ausztriában a szakszervezetek kedden minden eddigit meghaladó méretű sztrájkkal tiltakoznak a kormány által tervezett nyugdíjreform ellen. Az országban 24 órán át szünetel a vasúti és autóbuszos személyszállítás, Bécsben és Salzburgban pedig a teljes tömegközlekedés egész napra leáll.
A rendőrség által vasárnap éjjel őrizetbe vett társuk szabadon bocsátását követelte az a több mint ötszáz globalizációellenes tüntető, akik hétfő éjjel szállták meg a genfi Mont Blanc hidat. A rendőrök könnygázzal és gumilövedékekkel oszlatták fel a tömeget. A svájci városokban a G8 eviani csúcstalálkozója miatt zajlanak tüntetések.
Kínában hivatalosan közölték, hogy vasárnap volt az első nap, amikor nem észleltek újabb megbetegedést április 20-a, a SARS-járvány hiatalos kezdőnapja óta.
Látványosan összeomlott hétfőn annak az öt kelet-európai vádlottnak a pere, akiket egy brit bulvárlap tavalyi híre alapján azzal vádoltak, hogy több millió fontos váltságdíj reményében el akarták rabolni David Beckham feleségét és két gyermekét.
Irakban az olajtermelés és export lassan visszatér a háború előtti kerékvágásba. Az ország olajügyi minisztériumában közölték, hogy június közepétől a termelést napi 1,5 millió hordóra emelik.
Több mint 3000 elbocsátott iraki katona és tiszt tüntetett hétfőn Bagdadban, elmaradt zsoldjuk kifizetését követelve. A tüntetők azzal fenyegetőztek: ha nem teljesítik követeléseiket, öngyilkos merényleteket hajthatnak végre az amerikaiak ellen.
A terrorizmus világméretű térnyerése, az atípusos tüdőgyulladás felbukkanása és az unió keleti terjeszkedése felerősíti az egységes európai menekült- és a bevándorlási normák szorgalmazóinak a hangját. S bár a közös jogalkotási munka már folyamatban van, az uniós tagországok egyelőre féltve őrzik saját, testre szabott nemzeti törvényeiket és rendelkezéseiket. A britek például azt javasolják, hogy az EU kapujában kellene tábort felállítani a bevándorolni szándékozóknak.
A pozsonyi bíróság bírójának hétfői döntése alapján csütörtökön szabadlábra helyezik Ivan Lexát, a szlovák titkosszolgálat egykori igazgatóját, aki több vádpont miatt már fél éve van vizsgálati fogságban.
Észak-Korea megerősítette, hogy atomfegyver van a birtokában, és növelni szándékozik ilyen fegyverei számát. Az amerikai védelmi miniszter helyettese megtorlással fenyegette meg Észak-Koreát, amennyiben megtámadja déli szomszédját. Eközben az iráni kormány hétfőn megerősítette, hogy nem hajlandó aláírni az atomsorompó-szerződés kiegészítő jegyzőkönyvét, amely lehetővé tenné nukleáris létesítményeinek bejelentés nélküli ellenőrzését.
Iraki tömegpusztító fegyverek helyett a sajtó dühével kénytelen szembenézni Tony Blair brit kormányfő, amiért a szövetségesek a mai napig nem találják azt az arzenált, amelynek állítólagos létezése miatt háborút indítottak Szaddám Huszein ellen. Abszurd és kínos a háborúban élen járó demokratikus ország vezetőire nézve, ha a játszma végén netán kiderül: nem a főgonosz hazudott. Önnek mi erről a véleménye?