Szükség van-e a magyar békefenntartókra?
Jelenleg 24 békeműveletben 739 magyar katona vesz részt a világ különböző pontjain. Az Egyesült Államok kérése, hogy Magyarország májustól fél évre háromszáz békefenntartó katonát küldjön Észak-Irakba, megosztotta a magyar politikai erőket. Az ellenzők legfőbb érve, hogy a kérés nem a NATO-tól vagy egy nemzetközi szervezettől, hanem az amerikai kormánytól érkezett; a támogatók szerint Magyarország számára presztízskérdés, hogy részt vegyen az iraki rendezésben. Önnek mi a véleménye?