Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A betétállomány visszaesése miatt a forgóeszközhitel-állomány csökkenése prognosztizálható a magyar bankrendszerben, miközben a nagyvállalatok külföldre viszik tranzakcióik nagy részét - írta a Napi Gazdaság.
A tranzakciós illeték egy ezrelékes értékének megduplázása azt okozza, hogy a bankok a korábbiaknál nagyobb mértékben terhelik majd a fogyasztókra a terheket − hívta fel a figyelmet a Napi Gazdaság szerint Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára.
A szakember a Figyelő tegnapi konferenciáján elmondta, nagy veszélyt hordoz, hogy ez a költségnövekedés a nagyvállalati ügyfeleknél − a korábbi egyedi megállapodásoknak köszönhetően − rendkívül komoly többletterhet jelent.
Már látszanak a jelei annak, hogy a nagyvállalatok külföldre viszik tranzakcióik zömét − figyelmeztetett a főtitkár, ezt a gödöllői Szent István Egyetemen tartott treasury-konferencia résztvevői is alátámasztották. Szakértők szerint jelentősen gyorsult a trend, hogy Magyarország helyett a központokból irányítják a pénzmozgásokat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.