Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az EP költségvetési ellenőrző bizottsága az atombombaként emlegetett 7. cikkelynél is húsbavágóbb szankciót vár el.
Az Európai Parlament felcsúti kisvasutat is meglátogató szakbizottsága is támogatja azt a parlamenti állásfoglalást, hogy indítsák el Magyarország ellen az úgynevezett 7. cikkely szerinti eljárást – írja a Népszava. A lap birtokába került a szakbizottságnak a jogállamiság magyarországi helyzete ügyében folyó vizsgálatához készült jelentéstervezete, amelyben az áll: az uniós támogatásokat az eredeti rendeltetésüktől eltérően, az EU alapértékeit veszélyeztető módon használta fel a magyar kormány, és ezt szankcionálni kell. A parlamenti bizottság jelentéstevőve az a néppárti Ingeborg Gräßle, aki korábban a felcsúti kisvasút ügyében is vizsgálódott.
„A Költségvetési Ellenőrző Bizottság felhívja az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságot, hogy állásfoglalásra irányuló indítványába foglalja bele a következő javaslatokat: mivel a korrupció jelenlegi szintje, valamint az államháztartás átláthatóságának és elszámoltathatóságának hiánya az EU-ról szóló szerződés 2. cikkében említett értékek megsértését jelentheti, ezért indokolja a 7. cikk szerinti eljárás megindítását; felhívja a Bizottságot, hogy amennyiben a tagállamok nem hajlandóak az Európai Ügyészséghez történő csatlakozásra, az uniós pénzeszközök felhasználását fel kell függeszteni”.
A felfüggesztés egyébként nem példa nélkül álló dolog, korábban több közép-kelet-európai országgal szemben alkalmazta ezt Brüsszel. Magyarország esetében pedig egyes operatív programoknál függesztették fel vagy állították le a kifizetéseket, ha szisztematikus problémát láttak a pályáztatásnál.
Az Európai Ügyészség esetében több tagország tiltakozása után visszakozott a Tanács, ezért a később felállítandó, az uniós pénzekkel kapcsolatos visszaéléseket nyomozati jogkörrel vizsgáló szervezetbe önkéntes alapon kell csak belépniük a tagországoknak.
(via Népszava)
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.