Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csányi Sándort is megelőzte a leggazdagabbak listáján a felcsúti oligarcha.
Magyarország leggazdagabb emberévé válhatott Mészáros Lőrinc – számolta ki a G7. A leköszönő felcsúti polgármester ugyanis hivatalosan is bejelentette, hogy a Konzum PE Magántőkealap teljes egészében az ő, illetve a felesége tulajdonában van. Azt eddig is sejteni lehetett, hogy a Konzum PE befektetői valószínűleg Mészárosék, de a pontos tulajdoni viszonyok nem voltak nyilvánosak.
A portál úgy számol: a friss bejelentés alapján a felcsúti polgármester és családja közvetve, vagy közvetlenül az Opus Nyrt. közel 70, a Konzum Nyrt. 60, továbbá az Appeninn Nyrt. 37 százalékát birtokolja. Ehhez jön hozzá az a részvénycsomag, amelyet Mészáros az Opustól kap egyes cégeinek átadásáért.
Így a Mészáros családnak csak a tőzsdén jegyzett cégekben meglévő részesedése 280-300 milliárd forintot ér.
A valós összeg ennél is több tízmilliárd forinttal magasabb, hiszen a nem tőzsdei cégek, a földek, a külföldi vállalkozások és a focicsapatok is növelik a Mészáros-vagyont.
Az eddigi leggazdagabb magyar, Csányi Sándor vagyonát a napi.hu 260, a Forbes 294 milliárd forintra becsülte 2017-ben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.