Megvalósult disztópia Fukusimánál: radioaktív vaddisznók lepték el a néptelen városokat (képek)
Március végén elkezdhetnek visszatérni az atomkatasztrófa sújtotta Fukusima környéki városok lakói. Csakhogy az elmúlt években vaddisznók vették át a hatalmat ezeken a településeken. Vadászcsapatok kezdték el az állatok kilövését.
MTI/hvg.hu
Elárasztották a vaddisznók a fukusimai atomkatasztrófa után kiürített japán városokat, a hat év után hamarosan visszatérő lakók aggódnak a portyázó csordák miatt. A 2011-es katasztrófa után állatok százai érkeztek a környező hegyekből, hogy Namie tengerparti város üres utcáin és elhagyatott hátsó kertjeiben élelem után kutassanak.
Nem teljesen világos, kik a város urai, az emberek vagy a vadak.
"Ha nem szabadulunk meg tőlük és nem vesszük át az irányítást, a helyzet még jobban elvadulhat és lakhatatlanná válhat a város" - mondta Baba Tamocu, a város polgármestere. Namie egyes részeit alkalmasnak nyilvánították arra, hogy az emberek visszatérhessenek lakhelyükre a hónap végén.
Március végén Japán feloldja az evakuálási rendeletet az atomreaktortól mindössze 4 kilométerre lévő Namie egyes részeire és három másik városra.
A közeli Tomioka városban egy 13 fős vadászcsapat lövi ki a vaddisznókat, amelyekről ismert, hogy hajlamosak bizonyos esetekben az emberre támadni. Hetente kétszer harminc ketreccsapdát helyeznek ki, rizsliszttel csalogatva oda a vadakat.
"Miután az emberek elmentek, a vaddisznók elkezdtek lejönni a hegyekből és most már nem is mennek vissza. Találtak egy helyet, amely kényelmes, rengeteg a táplálék és senki sem üldözi őket" - mondta a vadászcsapat vezetője. Mivel a helyben termő táplálékot fogyasztják, az állatok fokozottan ki vannak téve a radioaktív fertőzés veszélyének - írta a CNBC.
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.