"Húzd meg, ereszd meg" játék pecsételheti meg Budapest sorsát

Sunyin orozza el az ellenzéki főpolgármester koncepciójának elemeit és embereit Orbán Viktor. Mégis, tíz év óta először, kénytelen elfogadni az értelmes párbeszédet, pusztán azért, mert a demokrácia, ha levegőhöz jut, tényleg működik.

Hamvay Péter, Tóth Richárd Hamvay Péter, Tóth Richárd

A győri pofon az összefogás újragondolására kényszerítheti az ellenzéket
 

A győri pofon az összefogás újragondolására kényszerítheti az ellenzéket

Az együttműködésben hinni kell, és küzdeni érte – ezt üzeni az ellenzéknek az elbukott győri polgármester-választás. Bár az ősszel Borkai Zsolt csupasz hátsóval is megnyerte a várost a kormánypártoknak, Dézsi Csaba András fölényes győzelme gyógyír a fideszes sebekre.

Gergely Márton, Kaufmann Balázs, Tóth Richárd, Windisch Judit Gergely Márton, Kaufmann Balázs, Tóth Richárd, Windisch Judit




Egy Kínában dolgozó magyar orvos szerint pánik nincs, csak sok beteg
 

Egy Kínában dolgozó magyar orvos szerint pánik nincs, csak sok beteg

Nem jön haza a járvány miatt és szereti a kínai konyhát. Ezt is elmondta a HVG-nek Sanghajból adott interjúban Závori László, aki egyébként Szergej Szkripal megmérgezésekor még Angliában látta el sürgősségi szakorvosként a volt orosz–brit kettős ügynököt és lányát, azóta azonban Kínában gyógyít.

Fokasz Oresztész Fokasz Oresztész

Maurer Dóra:
 

Maurer Dóra: "Nehezen viselem a fenyegetettséget és a kalodát"

Korábban sohasem érdekelte a napi politika, most pedig sokszor heves érzelmekkel reagál rá a Széchenyi Művészeti Akadémia elnöke. A jelenleg épp a világ egyik leghíresebb múzeumában kiállító Kossuth-díjas képzőművész a HVG-nek elmondta azt is, hogy miért nem szereti eladni a műveit. Portréinterjú Maurer Dórával.

Szakszon Réka Szakszon Réka







Mennyi volt a Római Birodalom GDP-je?
 

Mennyi volt a Római Birodalom GDP-je?

Látványos dolgok történnek, ha egy közgazdász szereti a történelmet is. Kiszámolhatja például, hogy Kína és India akkora részét adta ezer éve a világ gazdaságának, mint ma az USA, az EU és Japán együtt. Vagy azt, hogy a Római Birodalomban Kr. u. 14-ben az egy főre jutó GDP kisebb volt, mint ma Burundiban. De hogyan?