A járványokkal együtt járnak az összeesküvés-elméletek – ezeket most sem úsztuk meg
Amerikai cselszövéstől Soros György ármánykodásáig terjednek az összeesküvés-elméletek a koronavírus megjelenéséről. Pedig sok tudós egymástól függetlenül is bebizonyította, hogy a SARS-CoV-2 vírusnak nevezett kórokozó nem laboratóriumból származik.
Ahogy minden vészhelyzetben – elég csak például 2001. szeptember 11-ére gondolni – most, a világjárvánnyá vált COVID-19 betegség esetében is szárnyra kaptak az összeesküvéselméletek, s csakúgy, mint korábban, a cáfolatok sem nagyon győzik meg azokat, akik biztosan „tudják”, hogy a világ a „háttérhatalom” irányítása alatt áll.
Az egyik verzió szerint a vírus a Vuhan melletti Kínai Virológiai Laboratóriumból szökött ki, az egyik alverzió szerint az egyik tudós a kísérleti állatokat adta el a közép-kínai nagyváros állatpiacán, míg a másik szerint véletlen baleset miatt került ki a szabadba a kórokozó. Akadnak, akik úgy tudják, egy tavaly őszi iráni-kínai, Vuhan környékén rendezett hadgyakorlaton próbálták ki a biológiai fegyverként számon tartott vírust, és persze vannak, akik szándékos kínai összeesküvés eredményének tartják a járványt.
Utóbbiak egyik fő érve az, hogy az állítólagos vuhani laboratórium logója feltűnően hasonlít a Resident Evil filmekben és játékokban szereplő Umbrella Corporation-ére, s utóbbi volt az, amely ráküldte az emberiségre a zombiapokalipszist okozó vírust. „És az is sokatmondó, hogy a Resident Evilben szereplő főváros neve (Racoon) a corona anagrammája” – hangzik a végső érv.
Az ördög a részletekben
Az elképzelések, bármilyen hihetően is hallatszanak, nem megalapozottak. A Lancet című tudományos folyóiratban felsorolták azokat a kínai, amerikai, illetve egyéb nemzetiségű tudósok által írt elemzéseket, amelyekből kiderül, hogy a vírus géntérképének tanulmányozása alapján megállapítható, a kórokozó a természetből, nem pedig egy laboratóriumból került az emberek közé. Azok a tudósok is azt mondják, hogy a legújabb koronavírus is természetes kórokozó, akik már közel két évtizede, az első koronavírusjárvány, a SARS-epidémia kitörése óta tanulmányozzák a vírust.
Az a hír járja, hogy megvan a koronavírus ellenszere, de ez hazugság
Több álhíroldalon is megjelentek a hírek, melyek szerint elkészült a koronavírus ellenszere. Ezek az írások valótlanságot állítanak, ilyen vakcina egyelőre nem létezik.