Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Végtagjaikat vesztett, többnyire a szíriai polgárháborúban megsebesült embereknek segít egy rehabilitációs központ pár száz méterre a török-szír határtól. A feladat óriási, hiszen sokaknak az sem elég a normális élethez, hogy újra megtanulnak járni. A menekültek így sokszor gyerekeikre hagyatkoznak, akikre 14-15 évesen hárul a családfenntartás terhe. Törökországi riportunk második része.
Mik a terveid?
Ennél sablonosabb kérdést aligha lehet egy 22 éves fiatal fiúnak szegezni, Ahmed arcán mégis csak az látszik, mennyire zavarban van. Elég rémisztő lehet az is, hogy két negyvenes európai nő egy tolmácson keresztül faggatja, bár utóbbit legalább jól ismeri: ő is segíti felépülését a szír határ melletti Reyhanliban létrehozott rehabilitációs központban. Apró kezelőszobában ülünk így négyen, aztán belép egy helyi szakember, meghozza azt, amire Ahmed évek óta vár: a jobb lába pótlására készült művégtagot.
Ahmed a határ túloldaláról, mindössze ötven kilométerre fekvő Aleppóból érkezett, útja azonban sokkal tovább tartott a bő félórányi autóútnál. 2011-ben, 13 évesen érte találat a lábát, utána évekig kezelték alig-alig működő helyi kórházakban. Az újabb és újabb orvosok sem tudtak azonban segíteni: előbb fertőzés hátráltatta a gyógyulást, utána idegek haltak el a lábában. Törökországba végül 2015-ben jutott el, de még itt is másfél évet kellett várnia, hogy megszabaduljon kínzó fájdalmaitól: „több év szenvedés ért véget, amikor levágták a lábam” - emlékszik vissza. Amikor a szűkszavú fiú itt tart a történetben, akkor kérdezünk rá terveire, a válasz mégis annyi: nincsenek neki olyanok.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.