Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A rendszerváltás utáni első miniszterelnökről 1989 őszén már "pletykálták", hogy ő lehet az MDF kormányfőjelöltje a választásokon. A HVG 1989 októberében készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
HVG: Önéletrajzából kiderül, hogy ön igen precíz, negyedszázada egyazon helyen tevékenykedő kutató. Hogyan került nagy hirtelen a politikai élet sodrába?
Antall József: Alapérdeklődésem mindenkor a politika volt, gyermekkoromtól kezdve egy aktívan politizáló, a politika iránt fogékony családban nőttem fel. 1956-ban — 24 évesen — forradalmi bizottsági elnök voltam, s működtem a Kisgazdapártban is. Olyan nemzeti, sovinizmusmentes politikai demokrácia megteremtése volt mindenkor a célom, amely a nemzeti értékeket összhangban tartja a kereszténység és az európai egység gondolatával.
HVG: Hogyan szerzett tudomást az MDF lakiteleki zászlóbontásáról?
A. J.: Régi barátaim, Csoóri Sándor és Szabad György hívtak.
HVG: Mire számított, amikor elment oda?
A. J.: Arra, hogy a politikai kibontakozás lassan fog előrehaladni. Az események ilyen felgyorsulására nem számítottam. Azt gondoltam, hogy évek állnak majd rendelkezésünkre, amíg a társadalom morális összeomlása után egy nemzetnevelő politikai mozgalom igazán kibontakozhat.
HVG: Milyen érzés volt annyi csendes esztendő a háromoldalú tárgyalásokat követően megnyilatkozni a tv-nézők milliói előtt?
A. J.: A tv egyáltalán nem befolyásolt. Ugyanazt mondtam, ami a meggyőződésem. Soha nem bujkált bennem szereplési viszketegség. Többször hívtak előtte már tv-beszélgetésre, de mindig nemet mondtam.
HVG: Erre a portréra is csak nehezen beszéltük rá. Talán mert az ön eszménye a személytelen, a háttérből irányító politikus?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.