Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Viktor Jerofejev azzal finomítja jóslatát, hogy a két cár távozására azért még várni kell.
Egy világszerte ismert orosz író szerint a két diktátor, Vlagyimir Putyin és Aljakszandr Lukasenka között nagyobb különbség már nem is lehetne, ám közös bennük, hogy a bukás előtt állnak. A tragédia hazugságból, embertelenségből és ostobaságból tevődik össze. Viktor Jerofejev a konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitungban megjelent írásában úgy véli, hogy az egykor szovjet birodalom sírját két dolog ásta meg: a tömeges belorusz tiltakozás a választási eredmény meghamisítása ellen, illetve a legismertebb orosz ellenzéki, Alekszej Navalnij rettenetes megmérgezése.
De persze a két rezsimnek még nincs vége, és ez beláthatatlan következményekkel jár, ugyanis a moszkvai és a minszki cár immár végképp megszabadult minden erkölcsi köteléktől, és bármire kész, hogy az idők végezetéig megtartsa korlátlan hatalmát – véli Jerofejev, akit a szovjet időkben szamizdatszerkesztésért szilenciumra ítéltek, Az orosz széplány című bestsellerét pedig a húsz nyelvre – magyarra is – lefordították.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.