Selmeci János: Klubrádió - hadd szóljon!
A Klubrádiót a kormány ítélte halálra, és csak a megváltozott médiafogyasztási szokások menthetik meg. A rádió szerkesztőjének véleménycikke.
Ha félmillió ember hallgat egy rádiót, hétezren pedig rendszeresen fizetnek érte, akkor annak a rádiónak szólnia kell, és szólna is minden tisztességes jogállamban.
Ám az, hogy a kizárólag a Fidesz által delegált tagokból álló Médiatanács nem hosszabbítja meg a Klubrádió jogosultságát a 92.9-es frekvencia használatához, azaz el akarja hallgattatni a Klubrádiót, nem csak arra a már ismert tényre mutat rá, hogy nem jogállamban élünk, hanem arra az abszurditásra is, hogy 2020-ban még létezik olyan, hogy állami frekvencia, amit csak úgy el lehet venni.
A korábban beszántott vagy tönkretett médiumok történetétől eltérően a Klubrádió elnémítási kísérleténél már nem lehet tulajdonosi szándékról, vagy a médiafogyasztási szokások megváltozásáról hazudozni. Fideszes bürokraták szavaznak arról, hogy a rádió jelenlegi formájában megmaradhat-e. A NMHH Médiatanácsát pedig csak az tekinti független, komolyan vehető szakmai szervezetnek, aki átaludta mondjuk a KESMA létrehozását, meg az egész elmúlt tíz évet. A Klubrádió halálos ítéletéről a legmagasabb kormányzati körökben döntöttek.
Stock Richárd: "Csak az motiválja őket, hogy az egyetlen ellenzéki rádiót elnémítsák"
Harcolni fognak a frekvenciáért, amit szerinte jogellenesen akarnak elvenni - mondja a Klubrádió vezérigazgatója. A HVG-nek beszélt a B tervükről is és arról, hogy mit üzen, ami velük történik.
A magyar rádiós piacot korábban is az értékes frekvenciák nagy pártok közötti, politikai alapú osztogatása jellemezte, a sajátos magyar fejlődés jegyében ezt a Fidesz már régóta egyedül intézi. Országosan már csak olyan közszolgálatinak csúfolt állami rádiók szólhatnak, amik közszolgálatiságban meg sem közelítik a Klubrádiót, hogyan lehetne például a szegénységről beszélni, hogy ha a hivatalos kormányzati álláspont szerint az tulajdonképpen megszűnt. Az, hogy egy állami hatóság határoz arról, hogy az állam működését ellenőrző, adott esetben kritizáló rádió sugározhat-e, legalább annyira nevetséges, mint amikor a nevében is állami Állami Számvevőszék mondja ki, hogy állami korrupció márpedig nincs. Mégis ebben élünk.