Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Számtalan álhír kering a világban a koronavírus-járvány keletkezésével és a betegség kezelésével kapcsolatban, s a csúsztatásokat és szándékos hazugságokat sokszor politikusok, illetve államok is terjesztik.
„Elképzelhető, hogy a koronavírust amerikai katonák hozták be Kínába” – állította Csao Li-csien kínai külügyi szóvivő, aki szerint a kórokozó a tavaly októberben rendezett vuhani katonai olimpia idején jelenhetett meg az ázsiai országban. A szóvivő ennél messzebb nem ment, de a kínai médiumokban számtalan olyan hír is megjelent, amely szerint a vírus a valóságban olyan amerikai biológiai fegyver, amellyel az USA meg akarta akasztani az egyre komolyabb versenytársává váló Kína gazdaságát. Az amerikaiak besározása annak ellenére folytatódik, hogy a világ legtekintélyesebb tudósai és kutatóintézetei egymástól függetlenül is megerősítették, hogy a koronavírus nem mesterségesen előállított mikroba, s hogy a kórokozó minden bizonnyal közvetítő állatok – vélhetően tobzoskák – révén került át denevérekről az emberekre.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.