Tóta W: A koronavírus a mi világháborúnk
Tíz év megátalkodott, vaskalapos tespedés után a koronavírus kikényszerítette Magyarország legnagyobb oktatási reformját. A kísérlet első szakasza most lezárul. Három hónap távoktatás során minden iskola, minden tanár és minden gyerek új tapasztalatokkal, tanulságokkal, módszerekkel és ismeretekkel gazdagodott.
Évszázados drilleket fújt el a járvány. Mi ez a gönc rajtad? Hajad is milyen? Órán nem eszik! Nem iszik, nem rágózik! Egyenesen ül! Nem beszélget! Könyvet, lexikont, telefont, számológépet elteszi, akinél meglátom, karikás egyes. Bebiflázni minden szart, mert azt a legegyszerűbb számonkérni!
És nevelni! A kisdobos úgy él, hogy méltó legyen az úttörők vörös nyakkendőjére! Hittan, erkölcstan, iskolai ünnepélyek: ezeket fújta el elsőként a járvány. Senkinek sem hiányoznak azóta sem.
Csupa idióta, értelmetlen, néphadseregbe való pattogás. Semmi közük élethez és munkához, ami egyre inkább arról szól, hogy a szükséges információt az ember hatékonyan megkeresi, az állandóan használt ismereteket begyakorolja, és egyébként akkor eszik és beszélget, amikor indokoltnak tartja. A munkakörök jelentős részében például állandóan kommunikál, nem pedig mereven ül negyvenöt perceket.
Tóta W.: Az új felvilágosodás
A vírus miatt az emberiség most a tudósokra figyel, az elmúlt évek illiberális szólamai már nem csengenek olyan jól. Ha eddig nem fordítva lett volna, most előrébb lennénk. Vélemény. Ronald Reagan amerikai elnök és Mihail Gorbacsov szovjet pártfőtitkár abban maradtak, hogy ha a földönkívüliek megtámadnák az emberiséget, akkor ők félretennék a vitáikat, és egyesítenék az erőiket.