Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Magyarországot ma egy parodisztikusan archaizáló bácsi vezeti, aki tehetséges rendszerváltó liberálisból transzformálta át magát, és tudatosan játszik rá a kádárista érzelmekre. Vélemény.
Ennek a nemzetnek az a tragédiája, hogy mára kormány és ellenzéke is szinte minden mondatát egy elképzelt, közepesen gonosz és előítéletes, nyugdíjból visszafoglalkoztatott, napközis nevelőtanár-karikatúra fiktív igényeihez szabja. Hívjuk mondjuk Lajos bácsinak. Fontos: ez nem korfüggő, nem „az” öregekről beszélek.
Itt vagyok, negyven múltam, és fölöttem hússzal, meg alattam hússzal parolázik két távoli generáció a lajosbácsizmusban.
Egyfelől azon szépkorúak (nem mind ilyen), akik a rendszerváltást követő zilált évtizedek után, 2010-ben boldog nosztalgiával rántották újra magukra a súlyos kádárista dunyhát, meg azok a huszonévesek (nem mind ilyen), akiknek semmi emlékük arról, mihez képest tudtak ők már Erasmusszal tanulni meg a képernyőn szörfözni. Azt meg pláne nem veszik észre, ha a legsurmóbb KISZ-es lesz belőlük. Ráfolyik mindenre a lajosbácsizmus. Mutatom.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.