A fejtetvekkel is kibabrált, hogy a járvány alatt kevesebb a közös szelfizés
Hogy a társas szelfizés járványos, az évek óta megfigyelhető, de hogy ez a szó szoros értelmében is igaz, azt most a koronavírus-pandémia kapcsán mutatták ki Izraelben.
Hogy a társas szelfizés járványos, az évek óta megfigyelhető, de hogy ez a szó szoros értelmében is igaz, azt most a koronavírus-pandémia kapcsán mutatták ki Izraelben.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen Szentendrén voltunk.
A tárlat egyik különlegessége a Hang-szín-tér című hanginstalláció is, amelyet a művész Vidovszky László zeneszerzővel közösen készített 1981-ben.
Érzelmi okokból csak az ember tud sírni, de hogy mikor élünk szervezetünk e gyógyhatású leleményével, azt nagyban befolyásolja a társadalom, amelyben élünk. Amely ma már elnézőbb ugyan a férfikönnyekkel szemben, de nem igazán tud mit kezdeni vele. Milyen jótékony hatásai vannak a könnyeknek? Sokat vagy keveset sírnak nemzetközi összehasonlításban a magyarok? És vajon azok sírnak-e, akiknek minden okuk megvan rá?
„Olyan filmet akartunk készíteni, amit ha húsz év múlva levesznek a polcról, megértik, milyen volt itt az élet” – mondta Rubi Anna dokumentumfilmes, aki hét éven át követte kamerájával az államot beperlő anyákat. A súlyos fogyatékossággal élő gyermekeiket nevelő nők arra akarták rávenni a magyar államot, hogy teljesítse kötelességét, és építsen lakóotthont, ahol gyerekeik a szülők halála után élhetnek.
Mérsékletre és higgadtságra inti az amerikaiakat a Washington Post vezércikke. A Financial Times a két elnökjelölt világpolitikai víziói közti különbségeket elemzi. Akárki is nyer ma Amerikában, Vlagyimir Putyin utána is tényező marad, írja a Times. A Guardian szerint a Nyugat adjon szabad kezet Volodimir Zelenszkijnek, miután Észak-Korea is beszállt az ukrajnai háborúban. A moldovai választást tárgyalja a Bloomberg és a Süddeutsche Zeitung. A Der Standard Herbert császárnak nevezi Herbert Kicklt.
Tanulságos változásokat hozott a világpolitikában az 1956-os szuezi háború, amely az izraeli–brit–francia erők sikere ellenére Egyiptom politikai győzelmét hozta. A Közel-Keleten a britek helyét az USA vette át.