Amal Clooney-val küzd Duterte elnök ellen a Nobel-békedíjas Fülöp-szigeteki újságírónő
Maria Ressa odahaza börtöntől fenyegetve dolgozik, az USA-ban befolyásos barátai vannak, és világszerte a Nobel-békedíja miatt örvendhet megbecsülésnek.
Megmutatták, hogy a legnehezebb körülmények között is a szólásszabadság gyakorlói maradtak, indokolta az illetékes norvég bizottság, miért az orosz Dmitrij Muratov és a Fülöp-szigeteki Maria Ressa kapta, megosztva, az idei Nobel-békedíjat. Az 58 éves Ressa látványos küzdelmet vív Rodrigo Duterte elnök rendszerével, amely eddig tíz letartóztatási parancsot adott ki, és kilenc ügyben nyomoz ellene. Az újságírónő azonban kitartó, s ebben nemzetközi támogatásra lelt.
A szólásszabadságért küzdő újságírók kapták a Nobel-békedíjat
A bizottság az orosz Dimitrij Muratovot és a Fülöp-szigeteki Maria Ressát tartotta érdemesnek a Nobel-békedíjra. Mindkettőjüket érték már halálos fenyegetések, de azt, amiben hisznek, ennek ellenére sem adták fel.
A Time amerikai magazin 2018-ban, tíz újságírótársával együtt az Év Emberének választotta mint akik a sajtószabadság őrei. Az ügyvédi csapatának tagja Amal Clooney, és már eddig is tucatnyi díjat kapott a munkásságáért. Az idei év eleji Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon is bemutatták a róla, illetve a munkájáról készült, Gyilkos szalámitaktika (A Thousand Cuts) című alkotást. Ressa a 18. nő, és az első Fülöp-szigeteki, aki megkapta a Nobel-békedíjat.