Mellár Tamás: Az Orbán-tétel

Orbán Viktor, amikor a hazai infláció okairól beszélt, új távlatokat nyitott a földrajzi közgazdaságtan területén. Vélemény.

  • Mellár Tamás Mellár Tamás
Mellár Tamás: Az Orbán-tétel

A miniszterelnök a hétfői parlamenti ülésen derekasan helytállt, ragyogó válaszokat adott az ellenzék rosszindulatú kérdéseire. S mindeközben, úgy nem mellékesen egy új közgazdasági összefüggéssel is megajándékozott bennünket, együgyű közgazdászokat. Hiába no, a nagyság minden területen megmutatkozik. Nem számít, hogy kormányzó miniszterelnökünk jogász végzettségű, ha a szükség úgy hozza, akkor tud ő a közgazdaságtudományban is maradandót alkotni.

Hétfőn ennek lehettünk tanúi a Parlament falai között. Miniszterelnökünk azt az összefüggést állapította meg – nevezzük ezt mostantól Orbán-tételnek –, hogy minél közelebb fekszik egy ország a háborús övezethez, annál magasabb az adott országban az infláció. Bizonyítékul mindjárt hazánkat említette: nálunk azért magasabb (10,7 százalék) az infláció az EU átlagos inflációjánál, amely 8,8 százalék, mert közel vagyunk a háborúhoz.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.