Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Belügyminisztérium anélkül nyújtotta be az egészségügy legújabb átalakításáról szóló törvényjavaslatot az Országgyűlésnek, hogy kíváncsi lett volna a betegek véleményére. A Magyar Páciensek Kamarája elfogadhatatlannak tartja az eljárást.
Töretlen az állam igyekezete, hogy a betegeket a magánellátásba terelje – így summázta véleményét a Magyar Páciensek Kamarájának elnöke az egészségügyi kormányzat legújabb, immár törvényjavaslatba is öntött koncepciójáról. Az érdekvédelmi szervezet a koronavírus-járvány idején alakult, amikor két év alatt 50 százalékkal nőtt a betegjogi panaszok száma.
Bár a Belügyminisztérium folyamatosan és kategorikusan visszautasítja azokat a felvetéseket, hogy átjárás lehessen a magán- és az állami ellátórendszer között, az ellátottakat képviselő szervezet szerint az állami szféra szigorú központosítása végső soron a magánszolgáltatók számára lehet előnyös. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy az új jogszabály nem azt kezeli, amire szükség lenne, vagyis nem az ellátás színvonalának emelését szolgálja.
Kétségtelen, hogy az átszervezésnek köszönhetően valamennyi pénz megspórolható lesz, és némileg enyhülhet az orvos- és nővérhiány, csakhogy az ágazat ezzel legfeljebb a deficitjét dolgozza le, több pénz nem lesz a rendszerben. A kormány bevételt remél attól is, hogy az úgynevezett elfekvőket már csak pénzért lehet igénybe venni, ezzel azonban csak kitessékelik a szociális ellátásra szorulókat a kórházakból.
Lelassítja a kormány az elfekvők kiszervezését?
A kormány kivinné a kórházakból a csak ápolást igénylő betegeket, akiket vagy hazaküldenek, vagy a szakápolási központokban látnak el. Egy szakmai fórumon az egyik résztvevő elmondása szerint elhangzott, hogy a kormány először csak tesztelni akarja a rendszert, és csak a tapasztalatok után tenné országossá.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.