Titkosszolgálati eszközöket is bevet Pintér Sándor az orvosok és a tanárok ellen
Szolidaritás híján az orvosok és a pedagógusok veszíteni fognak a kormánnyal szemben. Pintér Sándor belügyminiszter ugyanis a rendvédelemre szabott eszközeivel érvényesíteni tudja az Orbán Viktor kormányfő számára nagyon is tetszetős erőpolitikát.
Orbán Viktor nem azért bízta Pintér Sándorra az egészségügy átszervezését, mert a belügyminiszter a Covid-járvány alatt egészségügyi szakpolitikussá gyúrta ki magát. Azért esett rá a választása, mert már többször bizonyította: van olyan lojális a kormányfőhöz, hogy akár a sajátjaival szemben is végigviszi azt, amivel megbízták. Ehhez eszközt is kapott a kezébe. Habár a titkosszolgálatok felügyeletéről le kellett mondania, a korrupció elleni harcra is kiképzett Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) bevethető a hálapénzt elfogadó orvosokkal szemben, és felderítési fogásai olyankor is jól jönnek, ha éppen renitens tanárok mozgalmát kell lebuktatni.
Pintér 2011-ben, egy évvel a második Orbán-kormány megalakulása után belügyminiszterként adta arcát ahhoz a döntéshez, hogy megszüntessék a rendvédelmi dolgozók korkedvezményes nyugdíját. Az érintetteket ez szíven ütötte, többen közülük a bohócforradalomnak nevezett tüntetéssorozat részeként a Sándor-palotához vonultak, hogy szimbolikusan „visszaadják” a Fidesz–KDNP-re leadott szavazatukat. A rendvédelmi dolgozók szakszervezeti vezetőivel annak idején Pintér a megszokott stílusában tárgyalt. Mindenkit végighallgatott, mosolygott, de jelezte, hogy a legközelebbi tárgyaláson lehetőleg már csak két percig beszéljen mindenki.
Végül sikerrel átverte a kormány akaratát, ráadásul egy olyan időszakban, amikor az Orbán-rezsim még éppen csak bontogatta a szárnyait, beágyazottsága messze nem volt olyan erős, mint manapság. És bár akkor minden egyes utcai demonstráció alapján úgy tűnhetett, hogy veszélyben a rezsim, azóta három egymást követő voksoláson is kétharmadot szerzett a választási rendszert magára szabó Fidesz. A kormány ma már olyannyira nyeregben érzi magát, hogy szemrebbenés nélkül söpri le a tárgyalópartnereit, így például az orvoskamarát, és vonja el – a pénz puszta ígéretével – a tanárok maradék autonómiáját.
Pintér Sándoré az új szupertárca, mutatjuk, mekkorára hízott
A Belügyminisztérium idei kiadási főösszegén hatalmasat dobott, hogy odakerült a közoktatás és az egészségügy. Közben az idei büdzsé november eleje óta terven felül működik a törvényhez képest, vagyis a valósághoz nem sok köze van. A jövő évi költségvetés is módosításra szorulna, bár az Orbán-kormánynál nem ritkák a "kreatív" megoldások.