„A bármi áron híressé válás témája különösen aktuális” – a Milli Vanilli filmre vitt kamuja ma nem keltene akkora botrányt
Nagyjátékfilmben is feldolgozták a tavalyi dokumentumfilm után az 1980-as évek végének zenei botrányát, a mások által felénekelt dalokra tátogó popduó, a Milli Vanilli történetét.
„Az emberek a szemükkel hallgatják a zenét”
– ez volt Frank Farian német zenei producer alapvetése, amelyhez hosszú pályafutása alatt mindvégig tartotta magát. Az idén januárban elhunyt producer olyan csapatok karrierjét egyengette, mint a Boney M., a La Bouche vagy a No Mercy. Bár több, általa létrehozott formációnál felmerült a gyanú, hogy nem azok énekeltek a lemezeken, akik aztán a színpadokon és a tévében előadták a dalokat, Farian legnagyobb botránya az 1988-ban, Münchenben alakult duó, a Milli Vanilli körül robbant ki. A zenekar neve azóta is egyet jelent a csalással, a megtévesztéssel.
Az utóbbi években feltámadt az érdeklődés a Milli Vanilli története iránt. Először a Paramount+ számára készített dokumentumfilmet Luke Korem rendező. A Milli Vanilli című alkotásban igyekeztek minden elérhető érintettet megszólaltatni, és továbbmenni annál, ahogy a korabeli sajtó tálalta az eseményeket. Akkoriban a mások által felénekelt dalokra tátogó két táncost, a guadeloupe-i származású Fabrice „Fab” Morvant és a német-amerikai Robert „Rob” Pilatust tették meg bűnbaknak.