Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Életének majd a felét börtönben töltötte Jahja Szinvár, akinek személyében olyan új vezetőt választott magának a Gázai övezetet irányító Hamász, akit még a palesztin iszlamista szervezetben is rendkívül radikálisnak tartanak. Sokan máris úgy gondolják, hogy megválasztásával elkezdődött a tíz éven belül immár a negyedik Izrael–Hamász-háborúhoz vezető visszaszámlálás.
Szinvár 1962-ben született az akkor még egyiptomi fennhatóság alatti Gázai övezet egyik menekülttáborában, Hán-Júniszban. A családja fegyveres zsidó milíciák elől 14 évvel korábban, az első arab–izraeli háborúban menekült el a mai izraeli Askelónból. A fiatalember az 1967-es háborúban izraeli megszállás alá került tengerparti sávban végezte az iskoláit, a Gázai Iszlamista Egyetemen pedig arab nyelvből szerzett diplomát. A megszálló adminisztráció engedélye nélkül akkortájt alapított intézmény felépítésében ő is segített, és – először 1982-ben – talán ezért is vették őrizetbe az izraeli katonai hatóságok. Négy hónapig vádemelés és tárgyalás nélkül tartották fogva.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.