Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A hatalomközeli sajtó egyfolytában azt szajkózza, hogy a kormányfő milyen fontos politikai tényező, a helyzet azonban az, hogy a gazdasági nehézségek miatt Orbán még kevésbé tudja befolyásolni az EU programját – írja a Politico vendégkommentátora.
Túlzó az a vélekedés, hogy milyen nagy rombolást képes okozni a magyar kormányfő a földrészen – írja a Politicón az Eurázsia Csoport nevű washingtoni agytröszt európai igazgatója. Magyarország ugyanis akkora gazdasági gondokkal küszködik, hogy a miniszterelnök még az eddigiekhez képest is csak kevésbé képes eltéríteni az EU politikáját, hát még hogy diktáljon a szervezetnek.
Az európai vezetők egyik legnagyobb aggálya, hogy Trump visszatérte lendületet ad a kontinensen a populistáknak. Sokan hiszik, hogy Orbán, a közösség legnagyobb kerékkötője lesz az elnök 2. időszakának legnagyobb haszonélvezője, illetve a Fehér Ház megbízásából ő dolgozik majd leginkább a 27-ek megosztásán.
Tovább fenyegetőzhet vétóval, hogy megfúrja Ukrajna megsegítését, az Oroszország elleni közös állásfoglalást, illetve a védővámok bevezetését, ha kitör a kereskedelmi háború az USA-val. Még azt is megakadályozhatja, hogy az Unió elég pénzt fordítson saját védelmének fokozására.
Csakhogy gyakran elsikkad a tény, hogy ennyire nehéz helyzetben 2010 óta nem volt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.