Megment minket az elmúlt napok nagy esője a brutális aszálytól?
Csak átmenetileg lélegezhetnek fel a kukoricával és napraforgóval foglalkozó termelők, a napokban érkező esők csak 1-2 heti túlélést biztosítanak az őszi betakarítású növényeknek.
A hatalomközeli sajtó egyfolytában azt szajkózza, hogy a kormányfő milyen fontos politikai tényező, a helyzet azonban az, hogy a gazdasági nehézségek miatt Orbán még kevésbé tudja befolyásolni az EU programját – írja a Politico vendégkommentátora.
Túlzó az a vélekedés, hogy milyen nagy rombolást képes okozni a magyar kormányfő a földrészen – írja a Politicón az Eurázsia Csoport nevű washingtoni agytröszt európai igazgatója. Magyarország ugyanis akkora gazdasági gondokkal küszködik, hogy a miniszterelnök még az eddigiekhez képest is csak kevésbé képes eltéríteni az EU politikáját, hát még hogy diktáljon a szervezetnek.
Az európai vezetők egyik legnagyobb aggálya, hogy Trump visszatérte lendületet ad a kontinensen a populistáknak. Sokan hiszik, hogy Orbán, a közösség legnagyobb kerékkötője lesz az elnök 2. időszakának legnagyobb haszonélvezője, illetve a Fehér Ház megbízásából ő dolgozik majd leginkább a 27-ek megosztásán.
Tovább fenyegetőzhet vétóval, hogy megfúrja Ukrajna megsegítését, az Oroszország elleni közös állásfoglalást, illetve a védővámok bevezetését, ha kitör a kereskedelmi háború az USA-val. Még azt is megakadályozhatja, hogy az Unió elég pénzt fordítson saját védelmének fokozására.
Csakhogy gyakran elsikkad a tény, hogy ennyire nehéz helyzetben 2010 óta nem volt.
Csak átmenetileg lélegezhetnek fel a kukoricával és napraforgóval foglalkozó termelők, a napokban érkező esők csak 1-2 heti túlélést biztosítanak az őszi betakarítású növényeknek.
A tárcavezető saját imázsa építésére használja a politikai tartalmú „családi” videókat.
A legutóbbi költözésének hasonló fogadtatása volt, de esküvője és a pelenka-ügy nagyobb vihart vert.
Ez az első eset, hogy egy észak-koreai disszidens keresetet nyújtson be a diktatúra, illetve a vezetője ellen.