Ebben az átszexualizált világban a fiatalok nem mernek szerelmesek lenni
A Szerelem hazai színpadi változatát Törley-Havas Sára dramaturg és Ördög Tamás rendező jegyzi, kettejüknek a Haneke-film adaptációja a negyedik közös munkájuk az Örkényben. Milyen nehézségekkel néztek szembe az intim jelenetek színpadra állításánál? Mit szimbolizál a külső szereplők alulöltözöttsége, és miért az idős házaspár tűnik normálisnak a darabban?
Mi motiválta a Szerelem színpadra állításában?
Gálffi László adta az ötletet. A Jelenetek a bábuk életéből című Ingmar Bergman-darabban dolgoztam először vele az Örkény Stúdióban. Jóban lettünk, és Laci éves szabadsága idején is tartottuk a kapcsolatot, akkor merült fel benne, hogy rendezzem meg vele a Szerelmet. Régi rajongója vagyok Michael Hanekének, de ez a filmje valahogy kimaradt, elkerülte a figyelmemet. Utólag megnéztem, és rögtön Gálffi Lászlót és Pogány Juditot láttam magam előtt a színpadon. Régi álmom volt, hogy Judittal dolgozzak. Ezekből a vágyakozásokból nőtte ki magát az előadás.
Istenkísértésnek tűnhet a lakásban játszódó, intim történetet kihelyezni a csupasz térbe. Milyen nehézségekkel kellett szembenéznie ahhoz, hogy a színpadi nagytotál közelképeknek hasson?